• QSC - Subwoofer pasywny GP218-SW

Symbol: QSCGP218-SW

QSC - Subwoofer pasywny GP218-SW

Brak towaru
13999.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena dostawy 0
Kurier DPD POBRANIE 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD PRZEDPŁATA 0
Dostępność 0 szt.

QSC - Subwoofer pasywny GP218-SW

Charakterystyka

  • Bardzo wysoka sprawność - 140.5 dB SPL (1m) w szczycie.
  • Spójna muzyczna reakcja połączona z reprodukcją częstotliwości aż do 27.4 Hz
  • Zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań związanych z transportem i użytkowaniem kolumn włączając w to opcjonalny wózek transportowy, miękkie pokrowce oraz cztery praktycznie rozmieszczone uchwyty
  • Najwyższej jakości i wysokiej mocy przetworniki niskotonowe o głębokim ruchu membrany i z cewkami wykonanymi z włókna szklanego o średnicy 4 cali, dwuwarstwowymi resorem dolnym i potrójnie zagięty resorem górnym.
  • Obudowy wykonane z 18 mm sklejki brzozowej z dwoma niezależnymi komorami i obszernym wewnętrznym użebrowaniem w celu zapewnienia ich odpowiedniej sztywności i czystej precyzyjnej reprodukcji dźwięków.

GP218-sw to najwyższej jakości subwoofer o prostokątnych kształtach wyposażony w dwa 18-calowe przetworniki o wysokiej sprawności. Został on zaprojektowany w celu użycia go jako subwoofer ustawiany na podłożu podczas najbardziej znaczących koncertów plenerowych lub w stacjonarnych instalacjach nagłośnieniowych. Robiąca wrażenie skuteczność emisji połączona z reprodukcją dźwięków z najniższego pasma oraz wybitna muzykalność sprawia, że model GP218-sw jest idealnym partnerem dla innych kolumn z uznanej serii QSC WideLine, jak również dla innych profesjonalnych systemów nagłośnieniowych.

W celu umożliwienia podwieszenia w instalacjach stałych każdy subwoofer GP218-sw posiada łącznie szesnaście (16) nagwintowanych punktów montażowych M10 (po cztery na stronie)

W przypadku instalacji, w których subwoofery są ustawiane na podłożu, mogą być one ustawiane poziomo korzystając z rozwiązania, jakie zapewniają wzajemnie blokujące się nóżki jednej kolumny i otwory wykonane na ścianie górnej drugiej kolumny.

18 calowy przetwornik niskotonowy wykorzystuje dwuwarstwowy resor dolny oraz potrójnie zagięty resor górny, co zapewnia głęboki i jednocześnie kontrolowany ruch membrany przy generowaniu najgłośniejszych dźwięków. Cewka o średnicy 4 cali jest nawinięta na karkasie z włókna szklanego w celu zabezpieczenia przed jej deformacją podczas pracy przy wysokich temperaturach i jest intensywnie chłodzona w celu zmniejszenia strat mocy. Aluminiowy pierścień demodulacyjny został zastosowany w celu uzyskania niskiego poziomu zniekształceń.

Niezwykła muzykalność i do tego potężna moc subwoofera są wynikiem wyjątkowo uważnego dopasowania użytego przetwornika, objętości obudowy oraz strojenia portu. W efekcie system oferuje sporą dawkę "uderzającej" energii przy jednoczesnym zachowaniu głęboko brzmiących niskich częstotliwości, tak więc muzycznie ważne i oczekiwane fundamenty są solidnie i precyzyjnie reprodukowane.

Obudowa GP218-sw została wykonana z najwyższej jakości sklejki brzozowej wykończonej przy użyciu przyjaznej środowisku wodorozcieńczalnej powłoki polimerowej, która zapewnia wysoką odporność na trudy tras koncertowych, a równocześnie możliwa jest jej naprawa w terenie. Rozbudowane wewnętrzne ożebrowanie zostało wprowadzone w celu wyeliminowania strat akustycznych wynikających z rezonowania ścian. Dodatkową sztywność całej konstrukcji zapewniają grodzie, które zostały wykonane z tej samej sklejki co sama obudowa. Przetworniki niskotonowe są chronione dzięki użyciu malowanej proszkowo stalowej siatce o grubości 2.0 mm i są umieszczone oddzielnych komorach w celu zabezpieczenia uszkodzeniu jednego głośnika w wyniku awarii drugiego.

Pomimo ruchu ogromnych mas powietrza w portach obudowy, niezwykle drobiazgowe ich ukierunkowanie sprawiło, że system charakteryzuje się brakiem zniekształceń powstających w portach typu "chuffing". Duży obszar portu pozwala na swobodne przemieszczanie się dużych mas powietrza z minimalnymi turbulencjami. Porty są tak ukształtowane, że niemożliwe jest asymetryczne zamontowanie przetworników, które to może powodować zniekształcenia i uszkodzenia cewek..

Podobnie jak w przypadku jego "podwieszanego" brata - modelu WL218sw, jakość brzmieniowa subwoofera GP218-sw oraz jego moc w stosunku do wielkości są bezkonkurencyjne. Dla użytkowników, którzy oczekują tylko wyjątkowego brzmienia, a nie potrzebują drogich rozwiązań związanych z możliwością podwieszania, GP218-sw daje tę samą jakość brzmieniową jak WL218-sw, jednakże w bardziej atrakcyjnej cenie.

Do pobrania dostępne są pliki QSControl.net"! / BASIS"! & SC28 DSP. Zostały one precyzyjnie przygotowane do współpracy z modelami GP218-sw oraz WL218-sw w celu zapewnienia optymalnej pracy subwooferów

Dane techniczne

Konfiguracja 2x18"
Przetwornik niskich częstotliwości 18"
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 134 dB
Pasmo przenoszenia 31.4 - 240 Hz
Waga 86.6 kg
Kolor Czarny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie