• DPA 4488-DC-R-F00 – Mikrofon nagłowny

Symbol: 4488-DC-R-F00
Brak towaru
3450.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomat przedpłata 11.99
Dostępność Brak towaru

Jednokierunkowy mikrofon nagłowny 4488 CORE stanowi połączenie dobrze znanej kapsuły kardioidalnej DPA o średnicy 5 mm wykorzystującej technologię CORE by DPA i mikrofonu nagłownego, który zdobył nagrodę Red Dot.

 

Są to najnowocześniejsze mikrofony nagłowne – bezpieczne, trwałe i elastyczne – dla następujących segmentów: teatry, telewizja, kościoły i konferencje.

 

Najważniejsze cechy:

• Jeden uniwersalny rozmiar – dla różnych wielkości i kształtów głowy

• Wygodny system 3-punktowego uchwytu: nad, pod i za uchem

• Łatwa regulacja – rozmiar ramy, długość ramienia, pozycja

• Regulowana prowadnica kabla pod kątem 90 st. – utrzymuje kabel poza zasięgiem wzroku

• Nieodblaskowa powierzchnia PVD ramy, ramienia i kapsuły mikrofonu

 

Jednokierunkowy mikrofon nagłowny 4488 CORE zapewnia otwarty i naturalny dźwięk, który sprawia, że jest idealny zarówno do mowy, jak i wokalu. Zapewnia doskonałe tłumienie dźwięku spoza osi przy wysokim poziomie ciśnienia akustycznego. Skutecznie tłumi odległe źródła dźwięku, dzięki czemu doskonale sprawdza się w wymagających środowiskach live, gdzie szumy tła i sprzężenia zwrotne są dużym problemem. Charakterystyka niskich częstotliwości zachowuje optymalną liniowość przy odległości 2-3 cm od źródła dźwięku. Oznacza to, że przy większych odległościach basy będą względnie tłumione – jest to najważniejszy czynnik w przypadku tłumienia szumu tła i przeciwdziałaniu sprzężeniom zwrotnym.

 

Zaawansowana technicznie konstrukcja mechaniczna uchwytów mikrofonu nagłownego

Nowy mikrofon nagłowny, występujący w jednym rozmiarze pasującym dla każdego, jest najbardziej zaawansowaną konstrukcją na rynku. Zapewnia komfort nawet podczas długotrwałego noszenia, ale nie czyni tego kosztem bezpieczeństwa. Jego forma delikatnie i wygodnie przylega do głowy i można go łatwo regulować. Mechanizmy sprężynowe, który zaczepiają się wokół uszu, są delikatne, a jednocześnie wystarczająco mocne, abyś czuł się bezpiecznie podczas pracy. Mikrofon nagłowny można indywidualnie dostosowywać na miejscu do konkretnych osób.

 

Jeden rozmiar pasujący dla wszystkich, regulowana rama

Rama mikrofonu nagłownego wykonana jest ze stali nierdzewnej, z powłoką nanoszoną metodą PVD, co sprawia, że jest wyjątkowo trwała. Dobrze znosi wysokie temperatury i jest odporna na uderzenia i otarcia. Dzięki prostemu mechanizmowi regulacji prowadzącemu do szybkiej i prostej zmiany rozmiaru, rama występuje w jednym rozmiarze pasującym na każdą głowę. Jest odpowiednia pod względem anatomicznym, dzięki swojemu unikalnemu kształtowi i dopasowuje się wygodnie i komfortowo do głowy. Cały mikrofon ma przyjemny, matowy wygląd dzięki powłoce, która sprawia, że cały zestaw nagłowny wygląda na mniejszy i mniej rzuca się w oczy niż inne tego typu mikrofony. Co więcej, powłoka PVD nie zwiększa wcale rozmiarów mikrofonu, gdyż jest ona wyjątkowo cienka, a przy tym ekstremalnie trwała.

 

Ramię regulowane w dwóch kierunkach

Ramię można wydłużać i skracać, aby można było je umieszczać przy kąciku ust. Można je również odchylać w górę i w dół w stałym punkcie poniżej ucha (koniec z wyginaniem ramienia), w celu jeszcze bardziej precyzyjnego ustawiania. Specjalny mechanizm zapobiega obracaniu się ramienia. System blokady przesuwu zapewnia, że ramię jest zablokowane w wybranej pozycji. Całe ramie może być odłączone od punktu poniżej ucha i przeniesione z prawej na lewą stronę ramy.

Dodaliśmy także złącze serwisowe na końcu ramienia, aby w razie potrzeby można było wymieć samo ramię i kabel. Złącze serwisowe jest dobrze zabezpieczone przez plastikową osłonę, która zabezpiecza pozłacane styki.

 

Mikrofon z powłoką PVD

Wersje beżowa i brązowa tego mikrofonu posiadają powierzchnię, która imituje kolor ramienia i dodaje bardzo zdecydowanego wyrazu całemu zestawowi nagłownemu. Należy jednak pamiętać, że najczęściej w przypadku zestawów z mikrofonem jednokierunkowym pożądana jest mała osłona przeciwwietrzna (w zestawie), ze względu na większą wrażliwość na wiatr i głoski wybuchowe. Wynika to z właściwości fizycznych mikrofonu jednokierunkowego. Przeczytaj więcej w naszym artykule Mic University: Testowanie mikrofonów na szum wiatru

https://www.dpamicrophones.com/mic-university/testing-mics-against-wind-noise

 

3-punktowe uchwyty uszne

Uchwyty uszne w naszym nowym mikrofonie nagłownym zostały wykonane w niesamowitej technologii. Większość mikrofonów nagłownych ma 1- lub 2-punktowy system mocowania – opierający się na górze ucha lub (czasami) chwytający pod uchem. Ten zestaw nagłowny opiera się na 3-punktowym systemie uchwytu – z dodanym obszarem podparcia za uchem, dociskającym je delikatnie do wewnątrz.

 

To nie tylko sprawia, że mikrofon jest pewniej przymocowany do głowy, nawet podczas trącania go, ale czyni go to również wyjątkowo wygodnym w noszeniu, nawet przez dłuższy czas. Ponadto zaawansowany, ergonomiczny kształt uchwytów odpowiada kształtowi głowy.

 

System prowadzenia kabla pod kątem 90°

Mikrofon nagłowny ma kabel wyprowadzony bezpośrednio z tyłu ramy, co pozwala na łatwe poprowadzenie kabli w niewidoczny sposób, na plecach użytkownika. Prowadnica kabla porusza się na boki, dzięki czemu można ją przesunąć na przykład poza widok z kamery. Specjalna konstrukcja separuje kabel od ruchu ramienia, dzięki czemu nie ciągnie się on przy ruchu ramienia. Pomaga to w zapewnieniu dłuższej żywotności kabli mikrofonowych.

Często słabym punktem mikrofonów tego typu jest kabel, ale zdecydowaliśmy się na użycie kabla tego samego rozmiaru (Ø 1,6 mm), co zwykle. Kable są wyjątkowo trwałe, nie plączą się, a ich wewnętrzny rdzeń wykonany jest z Kevlaru, który wytrzymuje mocne pociągnięcia i ma najwyższy standard na rynku.

 

Konstrukcja kabla, kapsuły i ramienia zapewnia odporność na zakłócenia wywoływane przez urządzenia bezprzewodowe. Mikrofony nagłowne zwykle podłączane są do nadajnika, a my oferujemy pełen zestaw adapterów pasujących do wielu dostępnych nadajników bezprzewodowych. Przy korzystaniu z adaptera złączem mikrofonu jest nasz MicroDot, ale oferujemy także montowane na stałe wtyczki pasujące do większości popularnych systemów takich producentów jak Shure i Sennheiser. Wszystkie nasze złącza są wyposażone w wytrzymałe odciążenie od naprężeń.

 

System adapterów zapewnia uniwersalność

Adaptery do systemów bezprzewodowych dają proste, uniwersalne i przystępne możliwości. Nie jesteś już przywiązany do tylko jednego systemu bezprzewodowego. W przypadku zmiany systemu możesz podłączyć odpowiedni adapter, zamiast ponosić koszt całkowicie nowego mikrofonu. Gdy dokonasz zmiany, nie usłyszysz żadnej utraty ani zmiany jakości dźwięku mikrofonu, gdyż adaptery są specjalnie przystosowane do określonych typów nadajników.

 

Miniaturowe mikrofony DPA współpracują ze wszystkimi wiodącymi systemami bezprzewodowymi takich firm jak m.in. Lectrosonics, Sennheiser, Shure, Sony, Wisycom, Zaxcom. Pomysłowy system adapterów DPA Microphones jest jedyny w swoim rodzaju w branży. Zabezpiecza twoją inwestycję w fantastyczne brzmienie na wiele nadchodzących lat. Jeśli zechcesz, aby twój mikrofon miał zamontowany na stałe określony typ złącza, DPA oferuje mikrofony z różnymi typami wtyczek odpowiednich dla większości popularnych systemów bezprzewodowych.

 

Poszukaj adaptera, który pasuje do twojego systemu bezprzewodowego.

 

Certyfikat IP58

Mikrofony CORE Miniature posiadają certyfikat IP58. Trwałość ta jest uzyskiwana poprzez szereg mechanizmów zabezpieczających:

– Wodoodporna nanopowłoka pokrywy i obudowy

– Hermetyczne uszczelnienie wrażliwego wzmacniacza w rdzeniu mikrofonu

– Podwójne złocenie membrany

Przeczytaj więcej o trwałości wszystkich naszych mikrofonów w technologii CORE by DPA.

Proszę zapoznać się z naszymi wytycznymi dotyczącymi czyszczenia mikrofonów, które obejmują możliwość płukania samego mikrofonu w wodzie zdemineralizowanej.

https://www.dpamicrophones.com/mic-university/proper-mic-hygiene

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie