• QSC - TouchMix 30 Pro - kompaktowy mixer cyfrowy

Symbol: QSCTM30

QSC - TouchMix 30 Pro

9900.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomat przedpłata 11.99
Dostępność Bardzo mała

Zamówienie telefoniczne: 22 357 66 77

QSC - TouchMix 30 Pro

Budzący podziw nowy standard wydajności w grupie kompaktowych mikserów cyfrowych QSC TouchMix-30 Pro posiada właściwości oraz funkcjonalność, które usatysfakcjonują większość wymagających profesjonalistów, ale też oferuje intuicyjne wykonywanie operacji, co zapewnia szybkie i łatwe uzyskanie znakomitych rezultatów w przypadku wszystkich użytkowników, bez względu na ich poziom doświadczenia w tej dziedzinie.

TouchMix-30 Pro jest doskonały do użycia przez profesjonalne firmy nagłośnieniowe, muzyków oraz zespoły, a także w salach koncertowych. 32 kanały miksowania (24 mikrofonowe/liniowe, 6 liniowych, stereo USB) oraz 16 wyjść zapewniają ogromną elastyczność w zarządzaniu sygnałami audio w bardzo szerokim zakresie aplikacji.

Jakość audio

Posiadając profesjonalnej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe Class-A, najwyższej jakości konwertery, a także cechując się wyjątkową dbałością o postać całej ścieżki sygnału, mikser TouchMix-30 Pro zapewnia dziewiczą jakość sygnału audio, która może konkurować z mikserami wielokrotnie droższymi.

Użyteczność

Nowoczesne cyfrowe konsolety mikserskie są w pełni wyposażone - czasami nawet do takiego stopnia, że stają się one niemalże niezrozumiałe nawet dla najbardziej doświadczonych realizatorów dźwięku. Zespół konstruktorów miksera TouchMix przyjął od samego początku założenie zapewnienia intuicyjnego wykonywania operacji i prostej nawigacji, które są łatwo rozumiane przez mniej doświadczonych użytkowników i szybkie do obsługi przez profesjonalistów - a wszystko to bez obniżenia wydajności pracy i ograniczenia możliwości. W efekcie mikser TouchMix-30 Pro jest ekstremalnie łatwy do nauki i następnie obsługi. Wiele funkcji TouchMix, takich jak EQ, kompresory, bramki i limiter posiadają tryb działania Advanced Mode, który zapewnia kontrolę nad wszystkimi parametrami lub tryb Simple Mode, który oferuje tylko najbardziej istotną kontrolę pracy.

Presety

TouchMix-30 Pro posiada obszerną bibliotekę presetów kanałów. Nie są to typowe, ogólne, czy pasujące do wszystkiego ustawienia opracowane w studiu nagraniowym. Inżynierowie dźwięku live o bogatym dorobku i doświadczeniu spędzili miesiące w warunkach koncertowych i współpracując z muzykami, korzystając ze wszelkiego typu instrumentów, popularnych mikrofonów i przetworników, a także różnego rodzaju systemów głośnikowych, aby przygotować kompleksową bibliotekę ustawień, które są w szczególny sposób dedykowane do użycia w przypadku systemów nagłośnieniowych live w zakresie zarówno muzyki, jak również współpracy z głosem. Nawet najbardziej doświadczeni operatorzy przekonają się, że te presety pozwolą im uzyskać świetne brzmienie miksów w rekordowym czasie.

Kreatory

Anti-Feedback Wizard pozwala operatorowi „przedzwonić" system przy użyciu 12 regulowanych filtrów notch, które są dostępne na wszystkich 16 wyjściach. Room Tuning Wizard zapewnia wsparcie operatorowi podczas dokonywania ustawień korekcji oraz ostatecznego dostrojenia systemu głośnikowego do danych warunków akustycznych. Effect Wizard prowadzi użytkownika przez procedurę wyboru i przypisania odpowiednich efektów, które są dostępne w sześciu wbudowanych procesorach efektów - każdy starannie opracowany i dostrojony do zapewnienia charakteru oraz jakości dźwięku live, na którym to zależy inżynierom dźwięku. Ostatecznie, Gain Wizard stale monitoruje i wskazuje przeciążenie wejść, zapewniając jednocześnie sposoby właściwego ustawienia trymerów wzmocnienia sygnałów.

Kopiuj, wklej

Funkcja Copy And Paste umożliwia łatwe kopiowanie ustawień EQ, kompresora, bramki, całego kanału, a nawet całego miksu i wklejenie tych ustawień w wybranym przez nas miejscu, w tak prosty i wygodny sposób, jak byśmy to robili w ulubionym procesorze tekstowym.

Sceny (Scenes)

Sceny użytkownika z ustawieniami miksera mogą być zapamiętywane lub wywoływane zarówno z pamięci wewnętrznej, jak również USB. W zależności od potrzeb użytkownika mogą one również zawierać lub nie poziomy miksu głównego oraz miksów aux.

Real Time Analyzers (RTA)

W mikserze TouchMix-30 dostępne są dwa analizatory czasu rzeczywistego (RTA). Jeden RTA może być wyświetlany wraz z korektorem barwy dowolnego aktualnie wybranego kanału wejściowego lub wyjściowego. Drugi, niezależny RTA może być przypisany do prezentowania sygnału audio dowolnego wyjścia, szyny Cue lub wejścia mikrofonu Talkback. Obydwa analizatory mogą być wyświetlone na ekranie miksera lub na zewnętrznym tablecie.

Liczne i elastyczne miksy Aux

Wykonawcy są coraz bardziej wymagający w zakresie miksów monitorowych. Nie tylko poszczególni muzycy chcą mieć swój własny miks, ale też wzrasta wykorzystanie monitorowania dousznego (IEM), co pociąga za sobą konieczność zapewnienia stereofonicznych miksów Aux. W celu sprostania tym oczekiwaniom, TouchMix-30 Pro oferuje 14 szyn Aux. Wszystkie szyny Aux mogą być połączone do pracy w trybie stereo, a dodatkowo miksy 11/12 oraz 13/14 posiadają dodatkowe wyjścia, które mogą bezpośrednio zasilać przewodowe monitory douszne.

Grupy

TouchMix-30 Pro posiada osiem grup DCA oraz osiem grup Mute, a także osiem podgrup z parametrycznym EQ oraz kompresorami. Osiem szyn Aux może również działać jako miksy matrycowe z wyjściem głównym oraz podgrupami, które są dostępne oprócz kanałów wejściowych.

Interfejs DAW

TouchMix-30 Pro ma wsparcie dla Core Audio i jest w stanie zapewnić wejścia i wyjścia audio dla większości programów DAW pracujących na komputerach Mac®.

Nagrywanie wielościeżkowe

TouchMix-30 Pro pozwala na rejestrowanie 32 ścieżek audio bezpośrednio na zewnętrznym twardym dysku USB - bez konieczności używania komputera. Wszystkie wejścia oraz miks stereo są zapisywane w 32-bitowym formacie Broadcast Wave. Zapisane ścieżki mogą być następnie odtwarzane i zgrywane na mikserze lub też zaimportowane do większości programów DAW w celu dokonania dograń oraz post-produkcji.

Kompaktowy i kompletny

Obecność interfejsu użytkownika w postaci unikalnego i funkcjonalnego ekranu dotykowego sprawia, że TouchMix-30 jest kompletną i w pełni wyposażoną cyfrową konsoletą mikserską, a do tego tak małą, że możemy przenosić ją w bagażu podręcznym lub też można ją zamontować w racku (z użyciem opcjonalnego zestawu akcesoriów). Kolorowy, graficzny ekran wielodotykowy przedstawia i zapewnia dostęp do parametrów miksu. Parametry miksera mogą być regulowane na ekranie lub też za pośrednictwem fizycznych enkoderów obrotowych. Dostęp i kontrola często używanych funkcji są możliwe za pośrednictwem przycisków sprzętowych.

TouchMix-30 Pro Control App

Możliwa jest w pełni bezprzewodowa zdalna kontrola miksera za pośrednictwem tabletów iOS oraz Android i łączności Wi-Fi. Możliwe jest też równoczesne korzystanie z wielu urządzeń w celu powielenia funkcji miksera i zapewnienia kontroli wszystkich funkcji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, operator może ograniczyć uprawnienia danego urządzenia do kontroli tylko określonych miksów. Mikser zapewnia też wsparcie dla osobistych miksów monitorowych przy wykorzystaniu smartfonów iOS oraz Android, z kontrolą z poziomu aplikacji ograniczoną przez operatora miksera do poziomu sygnału miksu, a w przypadku aplikacji na tabletach, dane urządzenie może być ograniczone do określonych miksów.

QSC TouchMix™-30 Pro

Właściwości

 • 32 wejścia (24 mikrofonowe/liniowe, 6 liniowych, 1 stereo USB odtwarzania).
 • 10-calowy kolorowy, wielodotykowy ekran pojemnościowy stanowiący graficzny interfejs użytkownika, który jest połączony z fizycznymi kontrolerami w celu zapewnienia szybkiej i intuicyjnej obsługi.
 • Intuicyjne wykonywanie operacji - proste dla nowicjuszy, szybkie dla profesjonalistów.
 • Ponad 120 presetów ustawień kanałów o charakterze live - szybki wybór ustawień dla szerokiego zakresu źródeł sygnałów oraz instrumentów.
 • Wbudowane rozwiązania: Anti-Feedback, Room Tuning oraz kreatory wzmocnienia sygnałów oraz ustawień efektów.
 • Rozbudowany i kompleksowy wbudowany system pomocy i wsparcia dla użytkownika.
 • 4-pasmowy w pełni parametryczny korektor barwy, filtry górno- oraz dolnoprzepustowy ze zmiennymi ustawieniami na wszystkich kanałach wejściowych.
 • Efekty: Gate, Compressor oraz Delay na wszystkich kanałach wejściowych.
 • Wszystkie wyjścia posiadają 1/3 oktawowy korektor graficzny oraz 6-pasmowy korektor parametryczny, a także limitery, linie opóźniające oraz 12-pasmowe filtry Notch.
 • Osiem podgrup z 6-pasmowym w pełni parametrycznym EQ, filtrami górno- oraz dolnoprzepustowymi ze zmiennymi ustawieniami oraz limiterem. Mogą być łączone w tryb stereo.
 • 8 grup DCA; 8 grup Mute, 8 podgrup.
 • Wbudowane dwa analizatory czasu rzeczywistego (Real Time Analyzer - RTA).
 • Sześć profesjonalnej jakości stereofonicznych procesorów DSP plus efekt Pitch Corrector.
 • Touch-and-Route Patch Matrix dla łatwego przypisywania wejść na kanały miksera.
 • Funkcja Copy oraz Paste ułatwiająca powielanie miksów, kanałów, EQ, efektów dynamicznych i wielu innych.
 • Miksy monitorowe: 14 miksów mono, które mogą być parowane w tryb stereo. Dwie pary Auxów mogą bezpośrednio zasilać przewodowe monitory douszne (IEM).
 • Rejestrowanie i odtwarzanie wielościeżkowych plików wave (32 ścieżki) przy użyciu zewnętrznego dysku twardego. Możliwość rejestrowania wszystkich kanałów wejściowych oraz wskazanej przez użytkownika pary wyjść stereo.
 • Współpraca z większością programów DAW zainstalowanych na komputerach Mac®.
 • Zdalna kontrola za pośrednictwem urządzeń mobilnych z wykorzystaniem łączności Wi-Fi.
 • Możliwość montażu rack z użyciem opcjonalnego zestawu akcesoriów.

Cechy „Pro"

TouchMix-30 Pro oferuje znacznie więcej niż tylko powiększoną liczbę kanałów w odniesieniu do modeli TouchMix-8 oraz TouchMix-16. Znajdziemy w nim szereg dodatkowych nowych właściwości „Pro", wśród których należy wyróżnić:

 • Duży (10-calowy) wielodotykowy ekran pojemnościowy, który posiada więcej wyświetlanych informacji, a także zapewnia lepszą i wygodniejszą kontrolę
 • Kreatory Anti-Feedback oraz Room Tuning upraszczają złożone zadania związane z korekcją barwy
 • Dwa analizatory czasu rzeczywistego (RTA) zapewniają natychmiastowe prezentowanie charakterystyki brzmieniowej kanału oraz wpływu akustyki pomieszczenia
 • Matryca krosownicza Touch-and-route Patch Matrix umożliwia łatwe „powielanie" i przypisywanie wejść
 • Osiem podgrup z 6-pasmowym, w pełni parametrycznym EQ, filtrami górno- i dolnoprzepustowymi ze zmiennymi ustawieniami oraz limiterem, które mogą być połączone w tryb stereo
 • 32-kanałowe bezpośrednie rejestrowanie/odtwarzanie z wykorzystaniem zewnętrznego dysku twardego, a także odtwarzanie występów bez konieczności użycia komputera
 • 32-kanałowy interfejs DAW dla komputerów Mac® pozwala na dwukierunkowe przekazywanie sygnałów I/O z popularnymi programami typu workstation
 • Bezpośrednie odtwarzanie MP3 z USB

Więcej wszystkiego

Dodatkowo TouchMix-30 Pro oferuje znacznie więcej niż to, czego możemy oczekiwać i wymagać od miksera z serii TouchMix:

 • 24 przedwzmacniacze Class-A zapewniają wierny sygnał audio studyjnej jakości 
 • Ponad 120 presetów dla instrumentów live, mikrofonów oraz innych źródeł audio przygotowanych w środowisku live i zapewniających gotowe do miksowania ustawienia kanałów
 • Wszystkie wyjścia posiadają 1/3 oktawowy korektor graficzny oraz 6-pasmowy parametryczny EQ, a także limitery, linię opóźniającą oraz 12-pasmowe filtry notch
 • 14 miksów mono może być parowanych w tryb stereo, podczas gdy dwie pary Auxów mogą bezpośrednio zasilać przewodowe monitory douszne (IEM)
 • Sześć stereofonicznych procesorów efektów oraz efekt pitch-correct zapewniają studyjnej jakości przetwarzanie sygnału, bez zmniejszania liczby auxów lub dodatkowych kanałów

Akcesoria

Dostępne są następujące akcesoria dla miksera TouchMix-30 Pro:

 • Torba transportowa TouchMix-30 Pro
 • Pokrowiec TouchMix-30 Pro
 • Zestaw montażowy rack TouchMix-30 Pro
 • Oparcie dla tabletu TouchMix-30 Pro


Dane techniczne

Rodzaj systemu System live
Zastosowanie Mikser
Nazwa systemu TouchMix
Złącza wejściowe 32 - 24 mikrofonowo/liniowe (20 XLR, 4 XLR combo); 6 liniowych, symetryczne (1/4" TRS + 1/8" stereo) na ścianie górnej; 2 Stereo USB / MP3 (odtwarzanie)
Złącza wyjściowe Główne L/R: XLR (poziom liniowy); 14 Aux: XLR (poziom liniowy); 2 Stereo In-Ear Monitor: TRS (min. impedancja 16 omów) ze złącz Aux 11/12 oraz 13/14; Stereo Cue: TRS, (liniowe lub słuchawek, min. impedancja 16 omów); Monitor L/R: XLR (poziom liniowy); 2 gniazda USB A, 1 gniazdo USB B, 1 złącze RJ-45 dla routera Wi-Fi
Pasmo przenoszenia 0 Hz-20 kHz +/-0,5 dB (dowolne wejście na dowolne wyjście)
Wymiary 19 x 42,9 x 46 cm
Waga 7,9 kg
Kolor szary
Dostępne akcesoria Torba transportowa TouchMix-30 Pro Tote; Pokrowiec TouchMix-30 Pro Dust Cover; Zestaw TouchMix-30 Pro Rack Kit; Podpórka tabletu TouchMix-30 Pro Tablet Support Stand
Interfejs Ekran dotykowy + kontrolery fizyczne
Efekty DSP 6 profesjonalnej jakości stereofonicznych procesorów DSP + efekt Pitch Corrector
Sposób montażu Możliwość montażu rack z użyciem opcjonalnego zestawu akcesoriów
Odstęp sygnał/szum -94 dB
Pamięć 99 Scen użytkownika, 120 presetów fabrycznych, 99 presetów użytkownika
Efekty wbudowane Reverb, Echo, Delay, Chorus, Pitch Shift (6 równocześnie)
Wyświetlacz 10" (254 mm), 1024 × 600 pikseli, kolorowy TFT, pojemnościowy, wielodotykowy (multi-touch)
Filtry HPF, LPF (24 dB/oktawę o zmiennych ustawieniach)
Zakres dynamiki 105 dB
Poziom szumów -126 dBu
Liczba AUX-ów 14
Zasilanie 85 W, 100-240 VAC, 50-60 Hz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) <0,005%
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie